fbpx

Wycieczki objazdowe do AUSTRII

 

Wycieczki do Austrii

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

Program PRZYKŁADOWY :

1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 5.00. Przejazd przez Kraków, Katowice, Ostravę, Brno do Wiednia - zwiedzanie Pałac Schönbrunn (UNESCO)
z apartamentami legendarnej cesarzowej Sissi oraz jej męża Franciszka Józefa, spacer po pałacowym ogrodzie zaprojektowanym w  stylu francuskim, na którego wzgórzu wzniesiona została Glorietta i Fontanna Neptuna, a w labiryncie alejek kryją się m.in.: imitacja ruin greckich, wzorowanych na ruinach Kartaginy oraz źródełko Schöner Brunnen, które niegdyś dało nazwę całej posiadłości. Przejazd na wzgórze Kahlenberg - miejsce rozpoczęcia odsieczy wiedeńskiej - panorama miasta. Przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.  

2 dzień

śniadanie. Przejazd do miasteczka Mayerling  – miejsca tragicznej śmierci arcyksięcia Rudolfa i hrabianki Vetsery. Przejazd do Hinterbrühl, miasta znanego z największego podziemnego jeziora w Europie - jaskini Seegrotte. Zwiedzanie podziemnych tras turystycznych - rejs łódkami. Przejazd do miejscowości Heiligenkreuz (Święty Krzyż) położonej na terenie Lasu Wiedeńskiego (Wienerwald) - wizyta w okazałym średniowiecznym klasztorze Cystersów założonym w 1133 r. w którym od początku swego istnienia do czasów obecnych nieprzerwanie mieszkają Cystersi (Stift Heiligenkreuz). Powrót do Wiednia, obiadokolacja w restauracji. Zespół pałacowo - parkowy Belvedere - spacer po wspaniałym ogrodzie w stylu francuskim. Czas wolny na starówce lub dla chętnych – Prater (park pełen różnorakich atrakcji tj.: karuzele łańcuchowe i tradycyjne, rollercoastery, kolejki górskie, "muzeum" Madame Tussauds - gabinet figur woskowych / atrakcje płatne dodatkowo od 2 do 20 EUR/za atrakcję/os.). Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień

śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem m.in.: przejazd Ringstrasse - reprezentacyjny bulwar miasta: Opera Wiedeńska, muzea Historii Sztuki i Przyrody, parlament, ratusz, uniwersytet. Hofburg - zimowa rezydencja Habsburgów. Spacer uliczkami Graben i Körtnerstrasse do Katedry św. Szczepana (Stephansdom) – czas wolny na indywidualne zwiedzanie. Planowany wyjazd z Wiednia ok. godz. 14.30. Przyjazd do Polski ok. godz. 19.30 z przerwą na posiłek (we własnym zakresie), Rzeszów ok. godz. 23.45.