fbpx

Wycieczki objazdowe do BUŁGARII

Wycieczki do Bułgarii:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

Program:
1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 04.00. Przejazd przez Słowację, Węgry, Rumunię (wymiana walut) do miejscowości Alba Julia – zwiedzanie miasta: Twierdza Alba Carolina – jedna z najlepiej zachowanych XVIII wiecznych twierdz Europy, Cerkiew Koronacyjna – miejsce koronacji rumuńskich władców, Katedra św. Michała – jedna z najważniejszych nekropoli Węgier. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
śniadanie, przejazd do Bułgarii, zakwaterowanie w okolicach miejscowości Słoneczny Brzeg - Kiten. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
śniadanie, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja. Wieczorem wycieczka do Nesebyru (UNESCO) - starożytne miasto na półwyspie, pełne cerkwi i tradycyjnego budownictwa bułgarskiego. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.
4 dzień
śniadanie, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg.
Fakultatywnie:
Wycieczka do Burgas: Morski Park, Port. Mineralni Bani (Aquae Calidae Thermopolis) jedne
z największych w świecie termy z VI w p.n.e . Odwiedzali je imperatorzy i carowie a sułtan Sulejman Wspaniał wybudował tu łaźnię, która jest całkowicie zrekonstruowana. Laguna błotna przy jeziorze Atanasovskim - kąpiele błotne i solankowe (jak w Morzu Martwym) plażowanie. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg
5 dzień
śniadanie, czas wolny na plażowanie. Wieczorem Bułgarski Wieczór: przejazd u podnóża gór Stara Płanina do tradycyjnej restauracji: kolacja, program folklorystyczny - rozrywkowy, muzyka na żywo do tańca.
6 dzień
śniadanie, czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja, nocleg
Fakultatywnie:
 wycieczka do Sozopola i Rezerwatu rzeki Ropotamo - przejażdżka łódką po rezerwacie. Primorsko - Beglik Tash, nazywany bulgarski stonehenge, to prehistoryczne sanktuarium skalne położone na brzegu Morza Czarnego, 6 kilometrów na północ od Primorsko. Zostało ponownie wykorzystany przez plemiona trackie w epoce żelaza. W średniowieczu była w tym miejscu cerkiew
 wycieczka do Bułgarii Północnej: Bałczik - zwiedzanie: ogród botaniczny, pałac rumuńskiej królowej Marii, przejazd na Przylądek Kaliakra - owiany legendami i historią półwysep.
7 dzień
śniadanie, czas wolny na plażowanie Obiadokolacja, nocleg.
8 dzień
śniadanie, wyjazd w drogę powrotną do Polski, przejazd (z przerwami na toaletę i posiłek) przez Rumunię i Węgry.
9 dzień
kontynuowanie podróży przejazd przez Słowację. Planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 8.00.

 

Opis zakwaterowania w Bułgarii:
Hotel *** w miejscowości Słoneczny Brzeg lub Kiten; pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami,
dostępne są również apartamenty dla 4 – 5 osób (2+2 lub 2+3), wyposażenie pokoi: TV, klimatyzacja, lodówka;
infrastruktura - do dyspozycji gości: zewnętrzny basen, plac zabaw dla dzieci, restauracja - bar.
Wyżywienie (wg programu) w formie bufetu.