Praga

3 dniowa 

 

1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 6.00. Przejazd trasą: Kraków, Katowice, Ostrava do Morawskiego Krasu k/Brna - zwiedzanie pięknej Jaskini Punkwiowej z urokliwą Przepaścią Macochy (spływ łódkami korytem rzeczki Punkwi). Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do Pragi - zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

śniadanie, zwiedzanie Pragi (UNESCO); Dzielnica Mała Strona z Hradczanami; klasztor na Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita. Czas wolny, zwiedzanie barokowej dzielnicy; Plac Malostranski z perłą praskiego baroku - kościół św. Mikołaja, Kościół Karmelitański, kamienny Most Karola. Obiadokolacja w restauracji malostranskiej. Spacer po ogrodzie hrabiego Waldsztajna. Wieczorny rejs statkiem po Wełtawie, nocleg.

3 dzień

śniadanie, dalsze zwiedzanie Pragi - Królewski Trakt; Stare Miasto, Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji - Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj. Czas wolny (dla chętnych możliwość udziału we mszy św. w j. polskim), zwiedzanie Placu Wacława z pomnikiem patrona kraju i Muzeum Narodowym. Wyjazd (ok. godz. 14.00) z Pragi w trasę powrotną do kraju. Przyjazd do Rzeszowa
ok. godz. 24.00.