fbpx

Wycieczki objazdowe do FRANCJI

Wycieczki do Francji:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

PROGRAM PRZYKŁADOWY

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 5.00, przejazd przez Polskę (obiad przed granicą niemiecką) i Niemcy. Planowany przyjazd do hotelu w Niemczech w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, nocleg.
2 dzień
śniadanie, Wielkie Księstwo Luksemburg (UNESCO) – zwiedzanie miasta m.in.: bastiony na skale Bock, Plac Konstytucji, katedra Najświętszej Marii Panny, przejazd do Paryża - Dzielnica Montmartre (spacer od Placu Pigalle przez Wzgórze Montmartre do Moulin Rouge): Plac Pigalle, Rue des Martyrs, Marché St Pierre, Bazylika Sacre Coeur, Kościół św. Piotra, Plac Artystów du Tertre, Moulin Rouge. Czas wolny -obiadokolacja, przejazd w miejsce zakwaterowania, nocleg.
3 dzień
śniadanie, przejazd autokarem przez najpiękniejsze place Paryża: Plac Bastylii z nowoczesnym gmachem opery, Plac Vendome z hotelem Ritz, domem w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin, kolumna z posągiem Napoleona, Plac Republiki, Plac Zgody (Place de la Concorde) z 3200-letnim obeliskiem z Luksoru. Awangardowe Centrum Pompidou i słynna fontanna Strawińskiego oraz dzielnica Les Halles, wjazd na wieżę Eiffla (opcjonalnie), czas wolny – obiadokolacja. Paryż nocą - rejs statkiem po Sekwanie. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.
4 dzień
śniadanie, Wersal (UNESCO)- zwiedzanie kompleksu pałacowego, spacer po ogrodach. Powrót do Paryża i c.d. zwiedzania: Dzielnica Łacińska: Pałac Luksemburski, Pantheon - w krypcie spoczywa m.in.: Maria Skłodowska-Curie, College de France w którym wykładał Adam Mickiewicz, Bulwary św. Michała, wyspa City z katedrą Notre Dame, Pont Neuf – najstarszy most Paryża, Centrum Pompidou – centrum sztuki i kultury nowoczesnej, czas wolny, obiadokolacja. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.
5 dzień
śniadanie, przejazd w dolinę Loary (UNESCO) słynącej z pięknych zamków. Amboise - zamek z kaplicą
św. Huberta, w której znajduje się grobowiec Leonardo da Vinci. Przejazd do zamku Chenonceau – nad rzeką Cher, często nazywany także Zamkiem Dam. Zwiedzanie zamku Chambord - to największy z zamków w dolinie Loary, arcydzieło francuskiego renesansu w którym swój udział miał prawdopodobnie Leonardo da Vinci. Obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.
6 dzień
śniadanie, przejazd środkami komunikacji miejskiej, Luwr - jedno z najstarszych i najważniejszych na świecie muzeów w którym znajdują się dzieła: Stela Naramsina, posągi Gudei, Siedzący skryb, Wenus z Milo, Madonna kanclerza Rolin, Mona Lisa, Oszust z asem karo, Zbuntowany niewolnik. Muzeum d'ORSAY z obrazami największych impresjonistów: Claude Monet - Maki w pobliżu Argenteuil 1873, Édouard Manet - Śniadanie na trawie 1863, Eugène Burnand - Uczniowie Piotr i Jan idący do grobu w poranek wielkanocny 1898. Obiad, czas wolny, w godzinach popołudniowych wyjazd do Polski. Przejazd przez terytorium Niemiec.
7 dzień
przyjazd do Polski ok. godz. 9.00, planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 18:00.