fbpx

Wycieczki objazdowe do GRUZJI

Wycieczki do Gruzji:

Oferta

Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

 

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

1 dzień:
zbiórka i wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) o godz. 12.30, na trasie przejazdu czas wolny na posiłek/obiad/ we własnym zakresie [wariant opcjonalny – dodatkowo płatny].
Godz. 19.50 - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku (Warszawa – Lotnisko Chopina (Okęcie), odprawa bagażowo-paszportowa. Ok. godz. 22.20 wylot do Gruzji liniami LOT.
2 dzień:
ok. godz. 04.00 przylot do Tbilisi, transport z lotniska do hotelu, odpoczynek, śniadanie. Zwiedzanie zabytków przepięknej stolicy Gruzji: cerkwi Cminda Sameba (XX w.), twierdzy Narikala (VI–VIII w.), cerkwi Anczischati (V–VI w.), Metechi (XIII w.) i Sioni (XI–XII w.) oraz łaźni siarkowych, w tym słynnej łaźni Orbeliani (XIX w.). Wjazd kolejką gondolową pod pomnik Kartlis Deda – Matki Gruzji (XX w.). Czas wolny. Zwiedzanie tbiliskiej starówki i zabytków przy alei Rustawelego: pomnika św. Jerzego, byłego gmachu parlamentu, opery w stylu orientalnym, teatru, filharmonii, cerkwi Kaszweti i dawnego pałacu gubernatora Kaukazu. Obiadokolacja w restauracji z tańcami i muzyką na żywo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
3 dzień:
śniadanie, wyprawa malowniczą Gruzińską Drogą Wojenną do Stepancmindy (Kazbegi) na spotkanie
z wygasłym wulkanem – górą Kazbek (5033 m n.p.m.). Po drodze zwiedzanie twierdzy Ananuri (XVI–XVII w.), położonej nad turkusowymi wodami zbiornika Zhinvali i wjazd terenówkami do położonego na wysokości 2170 m n.p.m. klasztoru Cminda Sameba (XIV w.), skąd widać ośnieżony szczyt Kazbeku. Powrót do Tbilisi z obiadokolacją na trasie, nocleg.
4 dzień:
śniadanie, wyjazd do pobliskiej Mcchety (UNESCO), dawnej stolicy Iberii kaukaskiej. Podjazd do monastyru Dżwari (VI–VII w.), skąd rozciąga się piękna panorama miasta oraz rzek Mtkwari i Aragwi. Wizyta w katedrze Sweti Cchoweli (XI w.), zwanej gruzińskim Wawelem oraz słynącej z zabytkowych artefaktów religijnych i wspaniałych fresków. Czas wolny. Zwiedzanie żeńskiego klasztoru Samtawro (IV w.) z grobami władców, którzy w imieniu narodu gruzińskiego przyjęli w 337 r. chrzest. Przejazd do skalnego miasta Uplisciche (V w. p.n.e.), dawnej siedziby władców i ośrodka przedchrześcijańskiego kultu. Wizyta w Gori, słynącym jako miejsce urodzenia Józefa Stalina. Przejazd przez Tunel Suramski do Kutaisi, jednego z najstarszych na świecie zespołów urbanistycznych (XVII–XV w. p.n.e.), z którym wiążą się legendy o Jazonie i Prometeuszu. Obiadokolacja. Czas wolny, dla chętnych spacer do centrum miasta, gdzie warto zobaczyć teatr i fontannę z reprodukcjami rzeźb sprzed 5000 lat. Przejazd w miejsce zakwaterowania, nocleg.
5 dzień:
śniadanie, zwiedzanie siedziby parlamentu (od 2012 r.) i katedry Bagrati (VI w., rekonstrukcja w XX w.) w Kutaisi oraz zespołu klasztornego w pobliskim Gelati (XII–XIII w.). Poznawanie trzech cerkwi
i budynku Akademii Nauk, w którym studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy i gdzie pochowano króla Dawida IV Budowniczego, gruzińskiego Kazimierza Wielkiego. Wyprawa do zjawiskowej Jaskini Prometeusza. Przejazd nad Morze Czarne. Spacer po urokliwym ogrodzie botanicznym (XIX w.)
w Batumi. Czas wolny i obiadokolacja w restauracji w kurorcie Batumi. Wieczorny koncert przy tańczących fontannach, przejazd w miejsce zakwaterowania, nocleg.
6 dzień:
śniadanie, czas wolny na plażowanie. Spacer nadmorskim bulwarem do portu i Wieży Alfabetu – imponującej rzeźby przedstawiającej gruziński alfabet. Wyjazd do Sarpi, najdalej wysuniętego na zachód punktu Gruzji, skąd po tureckiej stronie widać meczet z minaretem. Powrót przez Gonio i zwiedzanie twierdzy rzymskiej z II w. p.n.e. (fortecy Gonio, dawniej Apsaros), będącej legendarnym miejscem pochówku apostoła Macieja. Obiadokolacja w Batumi, nocleg.
7 dzień:
śniadanie, wyjazd do miasta Achalciche, które było siedzibą rosyjskiego garnizonu i miejscem zsyłki polskich żołnierzy po powstaniu styczniowym. Po drodze wizyta w uzdrowiskowej miejscowości Bordżomi. Spacer po pięknym parku zdrojowym (XX w.) i degustacja wyśmienitej, uzdrawiającej wody mineralnej prosto z ujęcia. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do Achalciche, zakwaterowanie, nocleg.
8 dzień:
śniadanie, wyjazd do fenomenu średniowiecznego budownictwa: miasta Wardzia (XII–XIII w.), wydrążonego w skałach do wysokości 1300 m n.p.m. Po drodze zwiedzanie ogromnej, owianej legendą Aleksandra Macedońskiego twierdzy Chertwisi (II–XII w.) i średniowiecznego targu niewolników. Przerwa kawowa i przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji na trasie. Zakwaterowanie, odpoczynek - nocleg.
9 dzień:
śniadanie w formie suchego prowiantu. O godzinie 01.45 – wyjazd na lotnisko, ok. godz. 04.55 – wylot do Warszawy, o godz. 6.40 czasu polskiego – lądowanie. Planowany powrót do Rzeszowa ok. godz. 12.40 (opcjonalnie).