fbpx

Wycieczki objazdowe na MALTĘ

Wycieczki na Maltę:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

„Samolotem do raju”

Wyspa między Europą a Afryką. Skarbnica architektury, sztuki, historii i kultury. Zabytki z czasów Rzymian, Fenicjan i Brytyjczyków. Wyśmienite jedzenie. Majestatyczne klify i błękitne laguny. Raj na ziemi.

Program przykładowy:

1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) stanowisko „M” o godz. 14.20 [wariant opcjonalny – dodatkowo płatny]. Godz. 16.55 - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku (Krakowie - Balice), odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot na Maltę liniami RYANAIR o godz. 19.05, przylot 21.40. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, Nocleg.

2 dzień

śniadanie, przejazd autokarem, do portu Marsaxlokk - wizytówka Malty, spacer wśród łodzi rybackich zwanych „luzze”, oczy Ozyrysa (namalowane na burtach zapewniają dobry połów), przejazd do Błękitnej Groty - rejs łodziami (rejs uzależniony jest od stanu morza), panorama na klify Dingli. Przejazd do Rabat - wizyta w Katakumbach św. Pawła. Przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdina, zwana „cichym miastem” - spacer po pełnym tajemniczego klimatu starym mieście do średniowiecznej cytadeli, przejazd do Hagar Qim (UNESCO), zwiedzanie kompleksu świątyń sprzed 5 tys. lat. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.

3 dzień

śniadanie, rejs katamaranem Sea Adventure na wyspę Comino - czas wolny w Błękitnej Lagunie, możliwość kąpieli. Rejs na wyspę Gozo, przejazd autokarem do Victorii (Rabat) - stolicy wyspy, spacer po starym mieście do średniowiecznej cytadeli i katedry NMP, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie), Nocleg.

4 dzień

śniadanie, przejazd do stolicy Malty „muzeum pod gołym niebem” - Valletta (UNESCO) - zwiedzanie
m.in.: pałac Wielkiego Mistrza - dziś rezydencja prezydenta Malty (z zewnątrz), katedra św. Jana (wewnątrz), Triq ir-Repubbliki, główna ulica, Ogrody Barrakka, wspaniała panorama Wielkiego Portu
i Fortów, czas wolny. Przejazd do parku - wioski Popeye Village - którą zbudowano na potrzeby filmu (panorama z klifu). Przejazd na jedna z najpiękniejszych plaż Malty - Golden Beach – odpoczynek
i relaks. Powrót do hotelu komunikacja publiczną, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.

5 dzień

śniadanie ok. godz. 7.00 Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko - odprawa bagażowo-paszportowa.
O godz. 12.20 przylot do Polski (Kraków) liniami RYANAIR. Rozwiązanie wycieczki. Planowany powrót do Rzeszowa ok. godz. 15.40 (opcjonalnie).