Wyspa Błękitu

5 dniowa

 

1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) stanowisko „M” o godz. 12.00 [wariant opcjonalny – dodatkowo płatny]. Godz. 14.20 - spotkanie z pilotem wycieczki na lotnisku (Krakowie - Balice), odprawa bagażowo-paszportowa. Przelot na Maltę liniami RYANAIR Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.

2 dzień

śniadanie, przejazd autokarem, do portu Marsaxlokk - wizytówka Malty, spacer wśród łodzi rybackich zwanych „luzze”, oczy Ozyrysa (namalowane na burtach zapewniają dobry połów), przejazd do Błękitnej Groty - rejs łodziami (rejs uzależniony jest od stanu morza), panorama na klify Dingli. Przejazd do Rabat - wizyta w Katakumbach św. Pawła. Przejazd do dawnej stolicy Malty – Mdina, zwana „cichym miastem” - spacer po pełnym tajemniczego klimatu starym mieście do średniowiecznej cytadeli, przejazd do Hagar Qim (UNESCO), zwiedzanie kompleksu świątyń sprzed 5 tys. lat. Powrót do hotelu, kolacja (opcjonalnie). Nocleg.

3 dzień

śniadanie, rejs katamaranem Sea Adventure na wyspę Comino - czas wolny w Błękitnej Lagunie, możliwość kąpieli. Rejs na wyspę Gozo, przejazd autokarem do Victorii (Rabat) - stolicy wyspy, spacer po starym mieście do średniowiecznej cytadeli i katedry NMP, czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja (opcjonalnie), Nocleg.

4 dzień

śniadanie, przejazd do stolicy Malty „muzeum pod gołym niebem” - Valletta (UNESCO) - zwiedzanie
m.in.: pałac Wielkiego Mistrza - dziś rezydencja prezydenta Malty (z zewnątrz), katedra św. Jana (wewnątrz), Triq ir-Repubbliki, główna ulica, Ogrody Barrakka, wspaniała panorama Wielkiego Portu
i Fortów, czas wolny. Przejazd do parku - wioski Popeye Village - którą zbudowano na potrzeby filmu (panorama z klifu). Przejazd na jedna z najpiękniejszych plaż Malty - Golden Beach – odpoczynek
i relaks. Powrót do hotelu komunikacja publiczną, obiadokolacja (opcjonalnie). Nocleg.

5 dzień

śniadanie ok. godz. 07.30. Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko - odprawa bagażowo-paszportowa.
Ok. godz. 12.15 przelot do Polski (Kraków) liniami RYANAIR. Rozwiązanie wycieczki. Planowany powrót do Rzeszowa ok. godz. 15.40 (opcjonalnie).