fbpx

Wycieczki objazdowe do NIEMIEC

Wycieczki do Niemiec:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

Program przykładowy:

1 dzień

wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 4.00. Przejazd trasą: Rzeszów – Kraków – Katowice – Cieszyn do Ołomuńca - miasta zwanego „perłą na zielonej poduszce”. Zwiedzanie pięknej Starówki z Kolumną św. Trójcy (UNESCO), zegara Orloj na wieży ratusza, kaplicy św. Sarkandra oraz dwóch barokowych rynków z fontannami. Czas wolny. Przejazd przez Brno, Wiedeń i austriacką Dolinę Dunaju do hotelu w okolicach Salzburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

śniadanie, zwiedzanie miasta Mozarta – Salzburga (UNESCO) m.in. pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, Katedra św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik i dom urodzenia Mozarta, Arcyopactwo św. Piotra, czas wolny na salzburskiej starówce. Przejazd autostradą alpejską do miejscowości Prien nad jeziorem Chiemsee w Bawarii, rejs statkiem na wyspę Herreninsel, spacer po urokliwym parku do zamku Herrenchiemsee, największego zamku Ludwika Bawarskiego, będącego wierną kopią pałacu wersalskiego, spacer po ogrodach pełnych fontann, rejs powrotny na stały ląd. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

śniadanie, zamki Ludwika II Bawarskiego; zwiedzanie zamku Linderhof otoczonego imponującymi ogrodami łączącymi w sobie style baroku i włoskiego renesansu, w którym król spędził sporą część życia. Widok na zamek Hohenschwangau, w którym swoje dzieciństwo spędził król Ludwik. Spacer na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest baśniowy zamek Neuschwanstein. Zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika II - symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya. Spacer na Most Marii - Marienbrücke, przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie, czas wolny na zakup pamiątek. Wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwika II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po starówce położonej na tle skalistych szczytów. Powrót w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii - Monachium: spacer po rozległych ogrodach Pałacu Nymphenburg, miejsca narodzin króla Ludwika Bawarskiego. Przejazd metrem do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki: wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej. Najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaślokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz piwa Maßbier podawanego w wielkich litrowych kuflach. Czas wolny na monachijskiej starówce. W godzinach wieczornych (ok. godz. 20.00) wyjazd do Polski. Przejazd przez Salzburg, Wiedeń, Brno, Ostrawę, Kraków.

5 dzień

planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 9.00