fbpx

Wycieczki objazdowe po POLSCE

Wycieczki po Polsce:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

NDP logo 2021

Program przykładowy !

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) – stanowisko „M” o godz. 6.00. Mrągowo – duży ośrodek turystyczny, kojarzony z Piknikiem Country, Festiwalem Kultury Kresowej
i Mazurską Nocą Kabaretową. Spacer promenadą nad jeziorem Czos do amfiteatru, zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
śniadanie, Kętrzyn – przejazd przez miasto, Gierłoż - kwatera główna Hitlera tzw. Wolfschanze (Wilczy Szaniec), Muzeum Mazurskie w Owczarni, Święta Lipka - zwiedzenie sanktuarium Maryjnego, koncert organowy, Reszel – spacer po urokliwym miasteczku z imponującymi zabytkami, Giżycko - nowoczesna marina giżycka, zabytkowy most obrotowy otwierany i zamykany ręcznie, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
śniadanie, Mikołajki – okrzyknięte perłą i stolicą letnią Mazur, położone w sercu Krainy Wielkich Jezior. Spacer promenadą nad jeziorem Mikołajskim obok portu jachtowego, wejście do kościoła ewangelickiego, rynek miejski z fontanną Króla Sielawa, rejs statkiem Mikołajki - Ruciane Nida (z krótkim wpłynięciem na Jezioro Śniardwy, jeżeli pozwoli na to pogoda). Wojnowo - klasztor starowierców (prawosławnych). Spływ łodziami w staromazurskim stylu po rzece Krutynia, jednej z najpiękniejszych rzek Polski. Obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
śniadanie, przejazd do Olsztyna - zwiedzanie miasta, przejazd do Gietrzwałdu zwanego Warmińską Częstochową – Sanktuarium Maryjne, źródełko. Przejazd do Fromborka – zwiedzanie Wzgórza Katedralnego – Katedra – miejsce wiecznego spoczynku Mikołaja Kopernika, wejście na wieżę dzwonną z pięknym widokiem na miasto i Zalew Wiślany, wieża wodna, spacer po fromborskim porcie. Przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
śniadanie, przejazd do Elbląga – rejs Kanałem Elbląskim przez jezioro Drużno - przewożenie statku po odcinkach lądowych (pochylnie) – jedyna taka atrakcja z ciekawymi rozwiązaniami hydrotechnicznymi na świecie. Wyjazd w drogę powrotną do Rzeszowa. Powrót do Rzeszowa w późnych godzinach wieczornych.

Program przykładowy:

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 7.00. Przyjazd trasą Tarnów, Kraków do Pszczyny. Zwiedzanie Zamku Hochbergów - najpiękniejszej rezydencji w Śląskiem. Przyjazd do Bielska-Białej miasta nazywanego Małym Wiedniem: zabytkowy, jeden z najpiękniejszych w Polsce dworzec – końcowa stacja dawnej Kolei Cesarskiej, teatr wzorowany na wiedeńskim, Starówka – pochyły rynek z kamieniczkami z arkadowymi podcieniami, spacer szlakiem wielokulturowym, jedyny w Polsce, pomnik Marcina Lutra, pomniki na szlaku bajkowych postaci – Reksia, Bolka i Lolka, Pampaliniego Łowcy Zwierząt, żabek, Bielskiej Syrenki, Ratusz, secesyjna Sala Redutowa. Przejazd w miejsce zakwaterowania, obiadokolacja, nocleg
2 dzień
śniadanie, przyjazd do Wisły - miasta, w którym mieszka Mistrz Świata. Spacer ulicą 3 Maja: zwiedzanie Muzeum Beskidzkiego, Rynek, dom zdrojowy (czekoladowy Adam Małysz). Następnie zwiedzanie Galerii Sportowe Trofea Adama Małysza. Przejazd przez Przełęcz Szarcula do Zameczku Prezydenta RP na Zadnim Groniu, następnie przejazd do Wisła Czarne- spacer zaporą nad Jeziorem Czerniańskim (miejsce, gdzie powstaje rzeka Wisła). Następnie przejazd do Wisły Malinka- na skocznię im. Adama Małysza- wyjazd kolejką krzesełkową. Przejazd do Istebnej; pobyt w Chacie Kawuloka - starodawny dom góralski, obecnie muzeum z wystawą zabytkowych sprzętów i instrumentów muzycznych. Obiad w restauracji przy Chacie Kawuloka. Wizyta w Muzeum Koronki w Koniakowie – podziwianie koronki koniakowskiej, słynnych rękodzieł o ponad 200 letniej tradycji, dzięki której Koniaków jest znany na całym świecie. Powrót w miejsce zakwaterowania, nocleg.
3 dzień
śniadanie, wykwaterowanie, przyjazd do Szczyrku, wyjazd kolejką krzesełkową na Skrzyczne (1257 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, przepiękna panorama na góry. Powrót kolejką do miejscowości lub pieszo szlakiem (czas przejścia ok. 1,5 godz.) Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski (Na Górce). Przejazd do Żywca - zwiedzanie Muzeum Browaru założonego przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga w 1856 roku, z możliwością degustacji piwa lub soku. Wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Rzeszowa godz. 20.00