fbpx

Wycieczki objazdowe na WĘGRY

 

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
1 PTTKRZESZOW2 Adwentowy Jarmark w Budapeszcie   Sprzedaż zakończona - lista rezerwowa
Wyżywienie: HB, Transport: Autokar, Typ: Wycieczki,
Węgry
09.12.2022
11.12.2022

3
590 PLN
za osobę
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 5.00. Przejazd przez Słowację do Budapesztu (UNESCO) - zwiedzanie miasta m.in.: Zamek Vajdahunyad - kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych, Plac Bohaterów - który jest największym placem w mieście, pomnik Milenium (postawiony w roku 1896 z okazji rocznicy tysiąclecia powstania Państwa Węgierskiego). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Nocna panorama miasta ze Wzgórza Gellerta. Nocleg.

2 dzień
śniadanie, Szentendre zwane „Montmartre Dunaju” - spacer po barokowej starówce, Muzeum Marcepana (możliwość zakupu słodyczy), czas wolny. Powrót do Budapesztu c.d. zwiedzania m.in.: Wzgórze Zamkowe: Zamek Królewski, Plac św. Trójcy, kościół Macieja (miejsce koronacji i ślubów królewskich), Baszta Rybacka, czas wolny, spacer po dzielnicy Buda, Bazylika św. Stefana - w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, wizyta na Wyspie Małgorzaty. Obiadokolacja w czardzie węgierskiej, połączona z programem folklorystycznym. Budapeszt nocą: rejs statkiem po Dunaju. Nocleg.

3 dzień
śniadanie. Przejazd do Egeru - spacer uliczkami miasta: zwiedzanie Bazyliki (zabytek sztuki klasycystycznej, drugi co do wielkości kościół na Węgrzech), brama Fazola (arcydzieło sztuki kowalskiej), kościół Minorytów (jest jednym z najpiękniejszych przykładów barokowego budownictwa sakralnego w którym znajduje się rzeźbiona w soli figura św. Jadwigi – dar górników z Wieliczki), plac Istvana Dobó. Przejazd do Doliny Pięknej Pani - czas wolny na: zwiedzanie miejscowych piwniczek, degustację oraz zakup regionalnych win, posiłek. Wyjazd w godzinach popołudniowych do Polski. Planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 23.00.