fbpx

Wycieczki objazdowe do WŁOCH

Wycieczki do Włoch:

Oferta
Touroperator Impreza / Hotel od / do
Wybierz termin:
Kierunek:
od:
do:
Impreza/Hotel:
Liczba uczestników:
Wyżywienie:
Transport:
Typ oferty:
Typ oferty:
Typ oferty:

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 5.00. Przejazd do Włoch przez terytorium Polski, Czech, Austrii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień
śniadanie, przejazd do Bolonii - zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Bazylika św. Petroniusza, piazza Ravegnata ze słynnymi wieżami. Przejazd do hotelu w okolicach Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
śniadanie, przejazd do Sieny (UNESCO) - zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny ze Sieny, Piazza dell Campo, na którym rozgrywane jest słynne sieneńskie Palio, Katedra. Przejazd do San Gimignano (UNESCO) - miasteczka zwanego średniowiecznym Manhatanem z powodu zachowanych licznych wież obronnych. Możliwość zakupu doskonałego wina,
z którego słynie miasto – Vernaccia, czas wolny - spacer po mieście. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
śniadanie, przejazd na plażę w okolice Viareggio - czas wolny. Powrót do hotelu. Przejazd w okolice Lukki do Fattorii dell Poggio słynącej z doskonałych win, oliwy i lokalnych przysmaków. Kolacja regionalna z muzyką, degustacja i możliwość zakupu produktów regionalnych. Powrót do hotelu, nocleg.
5 dzień
śniadanie, przejazd do La Spezia. Przejazd pociągiem na zwiedzanie Cinque Terre (UNESCO) – najpiękniejszego parku narodowego we Włoszech. Rejs statkiem wzdłuż wybrzeża (Monterosso – Manarola). Panorama Vernazza – najpiękniejszej miejscowości. Przejazd pociągiem do Levanto. Przejazd autokarem do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień
śniadanie, przejazd do Mediolanu. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Wyjazd windą na dach Katedry skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Spacer do zamku Castello Sforzesco, słynna opera La Scala, Galleria Vittorio Emanuele. Przejazd do Sirmione - najpiękniejszego miasteczka położonego nad Jeziorem Garda. Spacer po starówce. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
śniadanie, przejazd (z przerwami w punktach widokowych) przez Alpy do Sankt Moritz w Szwajcarii. Fakultatywnie: (zgłoszenia należy dokonać w biurze przy zapisie na wycieczkę!) przejazd kolejką panoramiczną (ok. 2,5 godz.) Bernina Express z Tirano do Sankt Moritz w Szwajcarii. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd nocny przez terytorium Szwajcarii, Austrii.
8 dzień
przejazd przez Czechy. Planowany przyjazd do Rzeszowa w godzinach popołudniowych.

PROGRAM PRZYKŁADOWY !

1 dzień
wyjazd z dworca autobusowego PKS w Rzeszowie (ul. Grottgera) - stanowisko „M” o godz. 5.00, przejazd przez Słowację lub Czechy, Austrię do Włoch, nocleg tranzytowy, obiadokolacja.
2 dzień
śniadanie, przejazd do Wenecji (UNESCO). Przepłynięcie statkiem w okolice Placu św. Marka - zwiedzanie miasta m.in.: Plac św. Marka, dzwonnica (campanile), Torre dell’Orologio - wieża z zegarem, Procuratie - arkadowy budynek otaczający Plac św. Marka z dwóch stron, Bazylika św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto, czas wolny. Powrót na parking. Przejazd do Padwy. Padwa (UNESCO) - zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego wraz z grobem świętego, kaplicą relikwii i przylegającym klasztorem. Przejazd na nocleg w okolice Florencji, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień
śniadanie, Florencja (UNESCO) - zwiedzanie miasta m.in.: kościół Santa Maria Novella, Piazza del Duomo, Katedra NMP Kwietnej, baptysterium, dzwonnica (campanile) Giotta (z zewnątrz), Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Most Ponte Vecchio, czas wolny. Przejazd w okolicę Rzymu, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień
śniadanie, Watykan (UNESCO) – zwiedzanie Bazyliki św. Piotra (grób Jana Pawła II), Plac św. Piotra, Rzym (UNESCO) – spacer barokowym i starożytnym Rzymem m.in.: Plac Nawona, Panteon, Fontanna di Trevi, (czas wolny) oraz słynne Schody Hiszpańskie, Plac Wenecki, Forum Romanum – dawny plac reprezentacyjny miasta, Koloseum – amfiteatr, w którym urządzano igrzyska i walki gladiatorów (z zewnątrz). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień
śniadanie, przejazd do Watykanu - udział w papieskiej audiencji generalnej (uwarunkowany obecnością Ojca Świętego w Watykanie), przejazd na Monte Cassino - Cmentarz Żołnierzy Polskich i Opactwo Benedyktynów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień
śniadanie, przejazd do Asyżu (UNESCO) - zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, Piazza del Comune
z portykiem Świątyni Minerwy, Bazylika św. Klary, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Porcjunkula, Ogród Różany. Przejazd do hotelu w okolice Rimini, obiadokolacja, nocleg.
7 dzień
śniadanie, Rawenna – zwiedzanie obiektów określonych jako zabytki wczesnego chrześcijaństwa
i mozaikarstwa (UNESCO) – Sant’ Apollinare Nuovo, baptysterium Ortodoksów, San Vitale, mauzoleum Galli Placydii.
W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski, przejazd przez Austrię i Czechy lub Słowację.
8 dzień
planowany przyjazd do Rzeszowa ok. godz. 8.00.